Viltys gauti subsidijas pirmam būstui subliuško?

Rugsėjo 1-ąją LRS patvirtino įstatymą, kad jaunos šeimos gali įsigyti būstą regionuose pritaikant subsidijas. Vos paskelbus apie įstatymo galiojimą, jau per pirmą naktį surinktų prašymų skaičius siekė 631 iš kurių 4 jau buvo patenkinti. Jau yra aiškų, kad nespėję pateikti prašymų, savo svajonę įsigyti pirmąjį būstą gaus atidėti kitiems metams.

Paramos pirmam būstui įsigyti prašymai ir toliau plūsta į savivaldybes ir elektronines sistemas. Valdininkai perspėja, kad šiais metais skirta vos 2mln. eurų kurių viso labo užteks vos 115 šeimų, likę bus surikiuoti į eilę pagal prašymo pateikimo laiką ir turės laukti kitų metų. Kitais metais parama bus didesnė ir ją pretenduoti galės 600 šeimų. Jaunoms šeimoms iškyla dilema – laukti kitų metų subsidijos, ar pirkti būstą be jos. Jei vis dėl to nuspręsite nelaukti ir imti kreditą, pretenduoti į subsidijas nebegalėsite.

Žmonės abejoja, ar tokia sudėtinga sistema paskatins jaunus žmones kurtis regionuose. Didmiesčių ir kurorto gyventojams tokia parama visai nenumatyta. Į paramas gali pretenduoti tik jauni tėvai, kuriems dar nesukako 35eri metai, arba daugiavaikės šeimos iki 40ies metų. Kuo daugiau vaikų šeimoje,tuo parama didesnė. Daugiavaikėms šeimoms numatyta ir daugiau privilegijų – sugalvojusios parduoti būstą neišlaikiusios jo 10metų, galės laisvai tai padaryti, su sąlyga,kad įsigis kitą būstą, tame pačiame regione, tik didesnį, mažoms šeimoms nusprendus parduoti būstą nepraėjus 10čiai metų teks gražinti skirta subsidiją.

Valdininkai suka galvas, ką daryti, kad per pirmąją naktį paraiškas pateikę asmenys neliktų ant ledo.Norėdama gauti subsidija, jauna šeima pirmiausia turėtų susirasti nekilnojamąjį turtą, ar sklypą, deklaruoti, kad neturi nekilnojamojo turto Lietuvoje, ar užsienyje, savivaldybei ar SPIS sistemoje pateikti prašymą dėl subsidijos. Per dešimt dienų savivaldybė turi pateikti atsakymą ir jei patekote tarp laimingųjų išduoti subsidijos pažymą su kuria šeima turi keliauti į banką prašyti paskolos, ją gavusi ministerija, per 4 mėnesius turi pervesti pinigus.

exemigrantai.lt