londone
londone

Pabuvoti teko keliuose Europos šalyse, tačiau apsistoti ilgesniam laikui ir pasidarbuoti tik dviejose. Visiems puikiai žinoma Anglija – Londone ir Kipre – Europos pusėje Ayia Napoje.  Keliauti visada skatina smalsumas. Noras sužinoti kaip viskas atrodo svetur, kokios sąlygos ir kokios galimybės už Lietuvos ribų. Galimybės susipažinti su kitomis kultūromis, žmonėmis. Vis grįžtu atgal į Lietuvą dėl tos pačios priežasties, artimųjų trukumo, gal taip yra, kad neišbūnu pakankamai laiko svetur, kad susiburtų artimų draugų ratas, su kuo būtų galima atvirai ir apie viską pasišnekėti. Telefono skambučiu ar „Face Time“ pokalbiu neužtenka.

 

Pirma patirtis buvo Anglijoje – Londone, tai didelis miestas, taip pat su didelėmis galimybėmis

Pirma patirtis buvo Anglijoje – Londone. Didelis miestas, taip pat su didelėmis galimybėmis. Žinoma kad, galimybės atsiveria ne tiems kurie važiuoja padirbėti į fabrikus ar sandelius ir vos šneka angliškai. Didelis miestas, taip pat turi ir daug vietos minusams. Nors atlyginimas ten kur kas didesnis už Lietuvoje mokamą atlyginimą, bet ir pragyvenimas kur kas

brangesnis jei nenori gyventi 6kv.m kambaryje. Transportas, taip pat brangus. Kelionė į darbą ir atgal trunka be proto ilgai ir dar grūstis tarp kitų skubančių siauruose „undergroundo“ stotyse ir vagonuose, Turint savo transportą nereikia grūstis tarp kitu žmonių, tačiau kamščiai dar didesni ir kelionė gali trukti dar ilgiau.

Visai nesenai grįžau is Kipro, Ayia Napos miestelio(kurorto). Žinoma, kam nepatiktu nesibaigianti vasara, žydras vanduo, baseinai ir visą dieną vaikščioti su maudymosi kostiumėliu, tačiau ilgesnį laiką praleidus ten, supratau, kad mums Lietuviams tikrai sunku ištverti tokį karštį ir drėgmę kuri nuolat tvyro ore.

Londone nepasilikau, dėl jau anksčiau minėtu priežasčių, per daug miesto ir dar turbūt, dėl per mažai laisvo laiko, nes prieš grįžtant atgal i Lietuva dirbau per du darbus, turėdavau laisvą tik sekmadienį, o kadangi savaitgaliais dirbau naktiniame klube, grįžęs paryčiais ir savo vienintėlę laisvą dieną pramiegodavau… Iš Kipro nepasilikau, nes toks klimatas tikrai nepasirodė man tinkamas gyvenimui, taip pat, išvykau vienas, o tai tikrai nėra vieta kurioje galima susirasti ilgalaikių, artimų draugų nes daugelis atvyksta tik sezonui, o po sezono dingsta.

Šiuo metu planuose vėl emigruoti nėra, bet nesakau, kad nenorėčiau
kipras

Šiuo metu planuose vėl emigruoti nėra, bet nesakau, kad nenorėčiau, ko tikrai nebedarysiu, tai nevyksiu vienas, jei atsirastų artimas žmogus kuris norėtu kartu vykti svetur „ieškoti laimes“, kodėl gi ne, tačiau rinkčiausi šalį kurioje dar nebuvau.

Lietuvoje turbūt kaip ir daugeliui netenkina atlyginimai, tačiau neži

nau ar daugiau kas nepatinka, grįžęs is Kipro džiaugiausi net lietumi. Žinoma, gal ir yra keletas smulkmenų, tačiau kol manęs tai neliečia asmeniškai, man tai nėra minusas.

Aš pats esu Šiaulietis, čia ir šiuo metu Lietuvoje barmeno darbą surasti tikrai nėra sunku, žinoma turint atitinkamus duomenis, dėl kitu sričių savo mieste nesu tikras, domiuosi tik tai kas man pačiam šiuo metu aktualu.

Lyginant darbo sąlygas emigracijoje ir čia Lietuvoje, sakyčiau, kad ten buvo geriau, kas liečia darbą už baro, ten gal žmonių srautas ir didesnis, tačiau, svetur dirbant už baro tu tik tą funkcija ir atlieki, pas mus beveik, bet kur dirbant užkraunama papildomų atsakomybių ir su kuo daugiau ju susitvarkai, tuo daugiau ju duos ir dar dažniau darbo atlygis nuo to nesiskirs.

Planuojantiems emigruoti patarčiau labai gerai išsiaiškinti, susipažinti su ta vieta kur planuojate vykti, kad pasilikti kuo mažiau, galbūt, nemalonių staigmenų, vykstant į šalis kur nekalbama angliškai, pramokti ir tos šalies kalbą.

Norintiems grįžti aš patarčiau gerai apsvarstyti, nes tikrai nedaug kas emigruoja iš gero gyvenimo čia, daug kas bėga ieškoti kažko geriau, todėl jei rado kažkur laimę, rado kur jiems geriau tai tegul lieka ten, kol padėtis čia nepasikeis.

 

Gedas J.

Tai yra skaityojo laiškas ir redakcija už klaidas neatsako

exemigrantai

Norite papasakoti savo istorija? Rašykite el. p. [email protected]
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp