galimybių

Aplankyti teko nemažai šalių – Gruzija, Ispanija, Graikija, Belgija, Vokietija, Prancūzija, greitu metu vykstu atostogų į Portugaliją, bet tik dirbau ir gyvenau Anglijoje. Mano tėvas gyvena Anglijoje, tad vieną vasarą sugalvojau tiesiog šiaip užsidirbti, nuvykau pas jį ir taip netikėtai pasilikau apie 3,5metu. Į Lietuvą visada būdavo gera sugrįžti nes čia savi žmonės, sava kalba, gyvendamas Anglijoje niekada nesijausdavau savas. Pradžioje ten patiko stabilios pajamos ir jausmas, kad galima sau daug ką leisti,  žmonės labai mandagūs, truputi kiek kitokia kultūra, nei pas mus. Nepatiko tai, jog kiekvieną dieną gyvenau tarp daugybės žmonių, gyvenau sostinėje – Londone. Erzino pastovios žmonių grūstys einant i metro stoty, laukiant autobuso, parduotuvėje ir panašiai. Nepasilikau ten todėl, kad mane pastoviai graužė mintis, jog nesu išnaudojęs visų galimybių Lietuvoje ir kaip minėjau, kad man labai nepatiko tas greitas gyvenimo ritmas tad vieną dieną nusprendžiau grįžti.

Emigruoti vėl tikrai neplanuoju ir nenorėčiau, nebent jau labai priverstų aplinkybės. Labai patinka jog Lietuvoje gyvenu tarp savų žmonių, aplink kasdien girdima gimtoji kalba, labai graži gamta, ramybė. Nepatinka tai, kad daugumai žmonių tiesiog trūksta šypsenos ant veido, dažnai sklinda negatyvios mintys, visi dėl visko pasipiktinę ir panašiai.

Gyvenu Klaipėdoje, čia darbą susirasti tikrai nėra sunku, aplink kurortai, uostai, didžiulės gamyklos, labai reikalingi statybininkai, apdailininkai, pilna galimybių. Pats užsiimu statybų veikla, todėl žinau, kad labai sunku  yra atrasti norinčiu dirbt žmonių, net ir už nemažus pinigus.

 

Darbo sąlygos čia yra tikrai lengvesnės lyginant su Londonu, žmonės dirba atsipalaidavę. Tuo tarpu Londone dirbti viršvalandžius bei vos ne kiekvieną savaitgalį yra įprastas dalykas.

 

Tiems, kurie planuoja išvykti, visų pirma norėčiau patarti, kad kuo daugiau pasidomėtų apie savo galimybes, bei stengtųsi viską išnaudot iki paskutinio lašo. Mažiau klausytis kitų žmonių propagandos, kuri dažnai yra nepagrįsta, domėtis naujovėmis ir ieškoti sau patinkančios veiklos.

 

Pabrėždamas, norėčiau paskatinti emigrantus, kad mažiau klausytu verkšlenančių tautiečių. Kas sugeba užsidirbti ten, sugebės ir čia. Mano paties mėnesinis atlyginimas Lietuvoje, dažnai būna didesnis už tą kurį gaudavau Anglijoje.

 

Normundas G.

Tai yra skaityojo laiškas ir redakcija už klaidas neatsako.

www.exemigrantai.lt

Norite papasakoti savo istorija? Rašykite el. p. [email protected]
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp