Pranešimas apie užsienio čekių inkasavimą Lietuvoje

Pranešimą parengė Lietuvos Bankų Asociacija

Norime atkreipti dėmesį, kad čekis yra išskirtinė mokėjimo priemonė, kurios populiarumas visame pasaulyje nuolat mažėja. Mūsų žiniomis, tokios šalys kaip Suomija, Lenkija šios paslaugos atsisakė daugiau nei prieš dešimtmetį, o Danijoje čekių paslauga neteikiama nuo 2017 metų. Jungtinė Karalystė taip pat šios paslaugos naudojimą nutrauks per 2018 metus.

 

Didžioji dalis privačių ir verslo klientų vis daugiau naudojasi elektroninių pervedimų paslaugomis, kurios yra patogesnės, greitesnės bei saugesnės. Tuo tarpu užsienio banko čekis, kaip mokėjimo priemonė, yra rizikinga paslauga dėl galimo jų panaudojimo sukčiavimo tikslais bei neoperatyvumo.

 

Patariame, kad ateityje čekį gavę asmenys kreiptųsi į čekį išduodančią instituciją su prašymu lėšas gauti kitu būdu. Tarptautinis pavedimas – viena alternatyvų. Ji, beje, kur kas saugesnė priemonė nei čekis. Įkainiai priklauso nuo jūsų banko.

 

Tarp Lietuvos bankų asociacijos narių čekių inkasavimo paslaugą teikia Medicinos bankas. Čia inkasuojami čekiai, išrašyti ES (išskyrus Graikijos) ir Norvegijos bankų šiomis valiutomis: EUR, GBP, NOK, SEK, DKK.

Visos teisės saugomos www.exemigrantai.lt