Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Gyventojams

Lengvi pinigai – piramidės schema

Lengvi pinigai – piramidės schema

“Dirbk sau”, “Uždirbk neįšeidamas iš namų”, “Lengvi pinigai”. Tokių ir dar daug panašių skelbimų pilna internetinėse erdvėse, tik bėda ta, kad ne visada šie pasiūlymai yra tokie patrauklūs kaip atrodo.

Sulaukėte pasiūlymo dirbti sau ir uždirbti pinigus iš oro? Viskas, ką jums reikia padaryti, tiesiog pajungti daugiau žmonių į savo ratą? Saugokitės, greičiausiai jūs papuolėte į sukčių organizuojamą piramidės schemą, kuri yra nelegali ir labai rizikinga. Šiame straipsnyje aprašysime kaip atpažinti piramidės schemą ir kaip nuo to apsisaugoti.

Tikriausiai girdėjote apie piramidės schemą iš draugų, kaimynų ar net šeimos narių. Paprastai ši schema priima narius seminaruose, susitikimuose namuose, telefonu, el. paštu ar socialinių tinklų pagalba.

Tipiškai, kad prisijungti į schemą, jums reikia susimokėti stojimo mokestį, taip pat turite įkalbinti dar kelis narius prisijungti ir, neva, taip tapti jūsų komandos dalimi, kuri turi atvesti savo ratą žmonių ir t.t.

Dažniausiai piramidėse siūloma prekiauti įvairiais produktais, kurių kaina ženkliai viršija kokybę, todėl produktą sunku parduoti. Kiti siūlo paslaugas,- kaip kelionės. Sumokėjus stojimo mokestį ir mokant mėnesinius mokesčius , jūs skatinami taškais, kuriuos galite išnaudoti nuolaidomis ar pačios kompanijos rengiamiems seminarams.

Piramidės viršuje esantys asmenys uždirba didžiulius pinigus, kol nauji nariai prijungia vis daugiau žmonių, tačiau kai schema sugriūna, santykiai su artimais žmonėmis ar net santuokos išyra.

Įspėjamieji ženklai, kurie jums padės išvengti šios schemos ir apsaugos jus nuo pinigų praradimo:

– Jums pasiūlė „labai gerą verslo planą“, tačiau jūs turite į savo ratą įtraukti daugiau komandos narių (juk darbinantis įmonėje jūsų neprašo atsivesti daugiau darbuotojų);

– Jums reikia pardavinėti prekes ar paslaugas, dėl kurių kokybės nesate tikri ir turite prekiauti tik ta schema, kurią jums nurodė vadybininkai;

– Didelės pradinės investicijos – stojimo mokestis, mėnesinis mokestis, reikalajaujama pirkti tos kompanijos produkciją (juk dabdavys neprašo jūsų pirkti būtent jų kompanijos produkciją ir juolab jis neprašo jūsų susimokėti už darbo vietą);

– Vadybininkai teigia, kad tai nėra piramidė ir kad tai yra visiškai legalu.

Apsaugokite save!

Neleiskite niekam jūsų spausti priimti atsakingus sprendimus apie jūsų pinigines investicijas, visada paieškokite nepriklausomos nuomonės.

Saugokitės paslaugų ar produktų, kurie teigia apie garantuotas pajamas.

Pasidomėkite, ar skatinimo taškai priklauso nuo produkto ar paslaugų pardavimą už realią kainą ir ar siūlomas produktas turi paklausą.

Įsiminkite, kad šeima ar draugai gali bandyti įtraukti jus į piramidės schemą, patys apie tai nesuvokdami.

SVARBU ne tik dalyvavimas, bet ir skatinimas dalyvauti piramidės schemoje yra įstatymų draudžiama veikla, būtent todėl tokios schemos organizatoriai ir teigia, jog tai yra visai kas kita.

Jei atsitiko taip, kad savo duomenis perdavėte panašios veiklos organizatoriams, nedelsdami apie tai informuokite savo banką ir pasų poskyrį, jei pateikėte savo paso duomenis.

 

Nelikite abejingi ir pasidalinkite šia žinia, jog apsaugotumėte savo artimuosius.

 

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>