Paskolos gaunantiems užsienio valiuta

Lietuvos komerciniai bankai nuo šių metų vėl pradėjo teikti būsto paskolas asmenims, gaunantiems pajamas užsienio valiuta.

Portalo „bankai.lt“ atlikta bankų apklausa parodė, kad 4 iš 7 apklaustų bankų nuo šių metų pakeitė paskolų politiką gaunantiems pajamas kita valiuta.

Dėl nuo 2017 m. liepos mėnesio įsigaliojusio naujo Su nekilnojamuoju turtu susijusio įstatymo, daugelis bankų ir kreditų unijų atsisakė teikti būsto paskolas asmenims, gaunantiems pajamas užsienio valiuta.

Tačiau to paties įstatymo pakeitimai, kurie įsigaliojo nuo 2019 m. sausio 1 d., pakeitė situaciją ir bankai bei unijos jau pradeda teikti būsto paskolas užsienio valiuta pajamas gaunantiems asmenims.

Paskolas asmenims, gaunantiems pajamas užsienio valiuta, jau išduoda SEB, „Swedbank“, Šiaulių ir Medicinos bankai. Tuo tarpu neišduoda „Luminor“, „Citadele“ ir „Mano bankas“.

Tiesa, kai kurie bankai taiko tam tikrus specifinius reikalavimus. Pavyzdžiui, SEB nurodo, kad pajamas ne eurais gaunantys asmenys būsto kreditą SEB banke gali gauti, jei skolinasi su bendraskoliu, kuris pajamas gauna eurais.

Plačiau: https://www.vz.lt/rinkos/valiutos-ir-zaliavos/2019/02/13/bankai-vel-atsigreze-i-gaunancius-pajamas-uzsienio-valiuta#ixzz5fOeojykE

Šaltinis: www.vz.lt