VŠĮ “Eks Emigrantai” kviečia į informacinę sesiją, skirtą sugrįžtantiems tautiečiams

2019 m. balandžio 18 d. Kaune, Verslo Lyderių Centre (BLC) vyks VŠĮ “Eks Emigrantai” organizuojamas renginys, skirtas į Lietuvą grįžusiems ir planuojantiems grįžti lietuviams. Tai pirmoji, bet ne paskutinė informacinė sesija, kurioje bus atsakyta į dažniausiai emigrantams kylančius klausimus darbo, nekilnojamojo turto, asmeninių finansų, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitomis temomis. Renginio pradžia – 16:30 val. Įėjimas nemokamas.

 

Atsakys į grįžtantiems dažniausiai kylančius klausimus

Gyvenant užsienyje, kone kiekvieną emigranto duonos ragaujantį lietuvį neretai aplanko Tėvynės ilgesys. Mintis sugįžti į gimtąjį kraštą neapleidžia net tų, kurie svečioje šalyje gyvena 10 ar daugiau metų, turi darbus, yra sukūrę šeimas, leidžia savo vaikus į darželius ir mokyklas. Klausimą “AR aš grįšiu namo” nustelbia svarstymai “KADA būtų geras metas traukti atgal pas šeimą ir draugus”. Tinkamo momento beieškant, abejonių rūką tirština nežinia: Kas laukia manes ir mano šeimos Lietuvoje? Kur mes gyvensime, dirbsime? Kur vaikai eis į mokyklą? Ar užteks gaunamo atlyginimo? Kaip į mane žiūrės darbdaviai? Ką darysiu susirgęs?

 

„Ex Emigrantai“ “Facebook” paskyra kone kasdien sulaukia klausimų įvairiomis praktinio gyvenimo sugrįžus į Lietuvą temomis – vieni rašo: “Kas nesenai grižote, nuo ko viska pradėjote?”, kiti dalinasi savo nuogastavimais: “Būstą turime, baiminamės dėl darbų ir kaip seksis adaptuotis Lietuvoje”; dar kiti, norėdami sugrįžti į Lietuvą, nežino, kaip seksis jų užsienyje gimusiems vaikams: “Ar tarp grupės narių yra šeimų, kurie su vaikučiais grįžo gyventi į Lietuvą? Įdomu, ar vaikai susidūrė su problemomis lankydami mokyklas Lietuvoje ir jei taip, kokiomis? Ar labai skiriasi mokymo programos?”.

 

Lietuvos valdantieji turi ne tik kalbėti apie sąlygas sugrįžtantiems, bet ir imtis realių veiksmų

Renginio idėjos autoriai džiaugiasi, kad bendram tikslui pavyko sutelkti ir valstybinio, ir privataus sektoriaus atstovus. “Ten, kur savo atstovų nenorėjo deleguoti valstybinės institucijos, įžvalgomis sutiko pasidalinti kompetetingi privataus sektoriaus atstovai” sako VŠĮ “Eks Emigrantai” įkūrėjas Dovydas Petrošius. Idėjos autorius anksčiau viešoje erdvėje yra rašęs apie savo paties gįžimą į Lietuvą: “Nebuvęs tiek laiko suvokiau, kad pasikeitė valstybė, įstatymai, įstaigos ir net šalies kultūra. Teko praverti daug durų, kad po truputį įsliečiau į gyvenimą. Supratau, kad esu toks ne vienas, tad sukūriau “Ex Emigrantai” “Facebook” grupę, kad tokie kaip aš galėtume dalintis patirtimi ir patarimais”. Ir pridūria: “Supratęs, kad vien remdamiesi Facebook grupe ne visada būsime išgirsti, įkūriau VŠĮ ir pradėtą darbą tęsiu toliau. Atsirado didesni siekiai sukurti geresnes sąlygas ne tik buvusiems emigrantams, bet ir visiems, gyvenantiems Lietuvoje.”

 

“Vieni svarbiausių klausimų grįžti nusprendusiems emigrantams – kaip ir kur įsidarbinti, kiek galima užsidirbti. Prieš kelis ar keliolika metų palikę gimtinę lietuviai dažnai nežino, kad vidutinis atlyginimas šalyje pastaraisiais metais kyla beveik po 10 proc. ir dabar siekia apie 900 eurų į rankas. Emigracija gerokai išretino gyventojų gretas, ypač regionuose, tad Lietuvos verslui trūksta darbuotojų. Grįžtantys emigrantai, ypač aukštos kvalifikacijos, įgiję patirties, verslo labai laukiami. Mūsų įmonėse grįžę emigrantai jau įsidarbina ir sėkmingai daro karjerą,” – sako SBA grupės darbdavio įvaizdžio ir karjeros vadovė Enrika Ibėnaitė. Informacinėje sesijoje ji skaitys pranešimą apie darbo rinką ir įsidarbinimo galimybes.

 

Pagrindinis renginio partneris – SBA grupė.

Kitos su renginiu bendradarbiaujančios įstaigos: SoDra, M Capital, Capital Team ir Lietuvos Bankas.

 

Papidoma informacija

Ex Emigrantai tai bendruomenė, kurios nariai bei profesionalai, dalindamiesi informacija ir žiniomis, padeda vieni kitiems grįžti namo po ilgų metų praleistų svetur. Tu čia ne svečias, o pilietis!

 

Apie pagrindinį renginio partnerį – SBA verslo grupę :

SBA yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupė, savo veiklą koncentruojanti nekilnojamojo turto, baldų gamybos, lengvosios pramonės ir investicijų valdymo srityse. Apie 30-yje grupės įmonių dirba maždaug 5000 darbuotojų. SBA grupės įmonės 90 proc. produkcijos eksportuoja į daugiau kaip 40 šalių. Konsoliduotos grupės pajamos 2017m. viršijo 313 mln. Eurų. Auganti ir sėkminga įmonių grupė atveria plačias karjeros bei profesinio augimo galimybes ir kviečia prisijungti prie komandos.

Daugiau informacijos:

Dovydas Petrošius

+370 609 81511

[email protected]

www.exemigrantai.lt

Facebook grupės nuoroda