Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Gyventojams / Naujiena!

Lietuva laukia grįžtančių emigrantų, bet pensijų nedalina

pensijų
Teigiama migracija

Šiemet jau du mėnesius iš eilės (vasarį ir kovą) Lietuvoje fiksuota teigiama migracija – tai reiškia, kad į mūsų šalį šiais mėnesiais atvyko daugiau žmonių, nei iš jos išvyko. Gerėjanti šalies ekonominė situacija vis dažnesnį emigrantą priverčia susimąstyti apie grįžimą gyventi į gimtinę. Vienas iš svarbiausių klausimų, sprendžiant dėl grįžimo – kaip užsitikrinti stabilią finansinę situaciją, tiek dabar, tiek ir tolimoje ateityje?

Pažeidžiamiausia socialinė grupė – pensininkai

Lietuvoje viena iš labiausiai finansiškai pažeidžiamų socialinių grupių – pensininkai. Dėl prastėjančios demografinės padėties, valstybei sunku užtikrinti pakankamo dydžio pajamas sulaukusiems senatvės. Vidutinė senatvės pensija Lietuvoje dabar siekia vos 344 eurus. Dauguma vyresnio amžiaus gyventojų vos gali patenkinti būtinuosius poreikius. Kultūriniai renginiai, kavos puodelis kavinėje ar net ir artimos kelionės lieka tolima svajone.

Dar niūresnis scenarijus piešiamas tiems asmenims, kurie neturi sukaupę būtinojo stažo „Sodros“ mokamai senatvės pensijai gauti. „Sodra“ skelbia, kad jo neturintieji gauna dvigubai mažiau nei sukaupę 30 ir daugiau metų stažo.

Norintiems senatvėje tenkinti ne tik būtinuosius poreikius ir nesikliauti valstybės ar artimųjų finansine pagalba, svarbu kaupti papildomai. Skaičiavimai rodo, kad į savo ateitį kas mėnesį investuodami vos po keliasdešimt eurų, senatvėje galite tikėtis net 40 proc. didesnės pensijos. Pradedant papildomai pensijai kaupti II pakopoje į pagalbą ateina ir valstybė. Kaupiant maksimaliai galite gauti beveik 200 eurų per metus paskatą. Nuo 2019 m. valstybė sudarė dar palankesnes dalyvauti privačiame kaupime, dirbančiuosius skatindama sumažinusi mokesčius nuo atlyginimų.

Atsargiai vertinkite trumpalaikius investavimo rezultatus

Jeigu esate jaunesnis nei 40 metų amžiaus, grįžote į Lietuvą ir nuo šių metų sausio 1 d. jau dirbote Lietuvoje, jūs esate įtrauktas į savarankišką kaupimą. Atsitiktine tvarka priskirtas vienai iš šalyje šiuo metu veikiančių pensijų kaupimo įmonių. Jeigu iki liepos 31 d. kreipsitės į jums priskirtą pensijų kaupimo įmonę, galėsite pasinaudoti maksimalia 200 eurų per metus valstybės skiriama paskata.

Galvodami apie savo finansiškai saugią ateitį, atsargiai vertinkite trumpalaikius investavimo rezultatus. Venkite emocijomis paremtų, greitų sprendimų. Įvertinkite ilgalaikes perspektyvas, nes rinkdamiesi pensijų fondą ir pensijų kaupimo įmonę, priimsite, ko gero, svarbiausią finansinį sprendimą mažiausiai 20 metų.

Aviva Lietuva“ II pakopos pensijų fondai veikia nuo pat tada, kai Lietuvoje pradėjo veikti daugiapakopė pensijų sistema, o jų rezultatai – išskirtinai geri. „Europensija“ yra didžiausią 10 metų laikotarpio grąžą generuojantis konservatyvaus investavimo pensijų fondas Lietuvoje. Vertinant 10 metų laikotarpį, fondo grąža siekia net +49,6 proc. (lyginamasis indeksas +22,3 proc.), arba vidutiniškai +4,1 proc. per metus.

„Europensija“ pensijų fondas užfiksavo gerus rezultatus ir kitais ataskaitiniais laikotarpiais. Vidutinė metinė fondo grąža per praėjusius 3 metus siekia +0,17 proc. – tai yra trečias geriausias rezultatas tarp visų konservatyvaus investavimo pensijų fondų Lietuvoje. Tuo metu vidutinė metinė grąža per praėjusius 5 metus siekia beveik +2,1 proc. – tai didžiausia vidutinė grąža tarp šalyje veikiančių konservatyvių pensijų fondų.

Aviva Lietuva“ valdomas fondas „Europensija“ leidinio „Investment & Pensions Europe“ ir „Fleming“ Centrinės ir Rytų Europos pensijų fondų apdovanojimuose 2016 m. buvo pripažintas geriausiu konservatyvaus investavimo fondu visame regione.

Aviva Lietuva“ – didžiausia tarp bankų grupei nepriklausančių įmonių ir tarp 3 didžiausių pensijų kaupimo bendrovių Lietuvoje pagal pensijų fondų dalyvių skaičių bei valdomą pensijų turtą. Įmonė priklauso vienai stambiausių Europoje draudimo grupei AVIVA – 322 metai pasaulinės investavimo ir draudimo patirties.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie finansų valdymą, kaupimą II pakopos pensijų fonduose ir investavimą į finansiškai saugią ateitį, galite kreiptis į „Aviva Lietuva“ finansų konsultantę-patarėją Svetlaną Plitin. Svetlana finansų konsultantės karjerą pradėjo grįžusi iš Graikijos. Ten ji gyveno septynerius metus, todėl puikiai supranta neseniai iš užsienio gyventi į Lietuvą grįžusiam žmogui kylančius klausimus ir problemas. svetlana.plitin@avivalietuva.lt

EksEmigrantai

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>