Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Naujiena!

Emigrantai gręžiasi į gimtinę. Lietuvoje – tūkstančiai laisvų darbo vietų

lietuviai

Per pastaruosius dvejus metus pastebimas tendencingas emigracijos mažėjimas. Emigranto duonos ragavę lietuviai pamažu grįžta ir kuriasi tėvynėje ir sėkmingai įsidarbina. Visgi, neretai juos stabdo ir baimė dėl miglotos ateities.

Lietuviai nuogąstauja dėl darbo ir darželių

Savame krašte žmonės baiminasi pasijauti lyg svetimi.

Grįžę eksemigrantai susiduria su iššūkiais ieškant darbo ir būsto

Grįžę eksemigrantai susiduria su iššūkiais ieškant darbo ir būsto, registruojant vaikus į ugdymo įstaigas, baiminasi pasiklysti sudėtingoje mokesčių sistemoje . „Pernai su vyru grįžome gyventi į Klaipėdą. Daugiau nei 10  metų  dirbome ir gyvenome Airijoje. Šioje šalyje vyras dirbo kroviku fabrike, o aš vienoje lietuvių valymo įmonėje. Susilaukę dukros nusprendėme grįžti. Apsispręsti tikrai nebuvo lengva“,  – pasakojo klaipėdietė Ilona R.

Sugrįžusi į Lietuvą šeima pasinaudojus valstybės teikiama lengvata pirmam būstui įsigyti nusipirko namą Klaipėdos rajone. Moteris pasakojo, jog vyras netruko įsidarbinti sunkvežimio vairuotoju. Visgi, pašnekovės darbo paieškos užtruko, kadangi užregistravus dukrą į darželyje vietos teko laukti metus. „

Tvarka visiems vienoda

Tvarka visiems vienoda. Turi deklaruoti gyvenamą vietą, tam kad galėtum užpildyti prašymą dėl vaiko priėmimo į ugdymo įstaigą. O tada lauki. Kai dukra pradėjo lankyti darželį nusprendžiau persikvalifikuoti ir įgijau virėjos profesiją. Darbą radau po poros mėnesių“, – prisiminė Ilona R.

Moteris tikino sprendimo grįžti niekada nesigailėję. Svetimoje šalyje savas nebūsi. Aišku atlyginimas užsienyje kelis kart didesnis. Daugelis išvyksta užsidirbti būstui, pamatyti pasaulį. Tačiau namai visada traukia“ – šyptelėjo pašnekovė.

Kas mėnesį – tūkstančiai  darbo pasiūlymų

kas mėnesį Lietuvoje užregistruojama tūkstančiai naujų darbo vietų

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, paskutinį pusmetį nedarbo lygis šalyje siekė kiek daugiau nei 7 procentus. Šių metų sausį darbo Lietuvoje ieškojo per 150 tūkst. gyventojų. Visgi, Užimtumo tarnybos viešai pateiktais duomenims, kas mėnesį Lietuvoje užregistruojama tūkstančiai naujų darbo vietų. Pavyzdžiui, lapkritį  sulaukta 32739 užklausų iš darbdavių, gruodį – netoli 27 tūkstančių.

Stinga specialistų ir vairuotojų

Trucks on the road


Photo by Markus Spiske temporausch.com from Pexels

Daugiausiai darbdaviai ieškojo reklamos ir rinkodaros specialistų, mechanikos inžinierių, administratorių, buhalterių. Taip pat paieškų viršūnėje atsidūrė sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininio transporto vairuotojai, taksi ir furgonų vairuotojai, pardavėjai, suvirintojai, dažytojai, statybininkai, valytojai ir pakuotojai. Ne paslaptis, kad didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje,  Šiauliuose, Panevėžyje įsibarbinimo galimybės kur kas didesnės nei mažesniuose regionuose.

Eglė Jurevičiūtė

EksEmigrantai

 

 

 

 

 

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>