Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Naujiena!

Motyvacinis laiškas – ne baubas

Motyvacinis laiškas darbas
Darbo paieška tampa sunkiai įveikiamu iššūkiu kandidatams, kuriems stinga žinių kaip patraukliai save pristatyti darbdaviui. Profesionaliai parengus gyvenimo aprašymą, galimybės būti pastebėtam ir  gauti norimą darbą ženkliai išauga. Visgi, kandidatuojant į patrauklią darbo poziciją neretai vien CV nepakanka. Darbdaviai vis dažniau kandidatų prašo parengti motyvacinį laišką, kuris gali nulemti ar būsite pakviestas į darbo pokalbį.

 

Kaip išvengti klaidų?

„Teko padėti rengti ne vieną dešimtį motyvacinių laiškų”

Darbo paieškos elektroninėje erdvėje specialistė Elija Gurauskaitė atskleidė kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, rašydami motyvacinius laiškus. „Teko padėti rengti ne vieną dešimtį motyvacinių laiškų. Pastebiu, kad žmonės paprašyti atsiųsti motyvacinį laišką neretai pabūgsta ir nežino nuo ko pradėti. Iš tiesų, žinant kelias pagrindines taisykles tai padaryti nėra nesudėtinga“, – tikino specialistė. Gyvenimo aprašymas darbasAnot E.Gurauskaitės, motyvacinio laiško rašymo stilius yra laisvesnės formos.  Laiške turime atsakyti į kelis pagrindinius klausimus. „ Prašydamas išsamiau prisistatyti darbdavys tikisi sužinoti kodėl esate verčiausias šios darbo vietos, kokiomis išskirtinėmis darbui reikalingomis savybėmis ir patirtimis galite pasigirti, kodėl iš visų kandidatų darbdavys turėtų pasirinkti būtent Jus. Kartais kandidatai laiške dar kartą pamini visas įgytas patirtis, beveik identiškai nukopijuoja CV turinį. Tai yra didelė klaida,“ – tikino specialistė.

Svarbiausia – aklai nekopijuoti

Anot pašnekovės, neretai pasitaiko ir plagijavimo atvejų.

Internete galima rasti daugybę pavyzdžių kaip parengti motyvacinį laišką, tačiau ne visi jie yra teisingi ir aklai kopijuoti nereikėtų.

 „Pamenu kuriozinį atveją, kai kartu su darbdaviais vykdėme kandidatų atranką. Antrame atrankos ture dalyvavo 5 kandidatai, du iš jų atsiuntė identiškus motyvacinius laiškus, skyrėsi tik vardas, pavardė ir kontaktiniai duomenys“, – šyptelėjo specialistė.Gyvenimo aprašymas darbas

Motyvacinis laiškas – vizitinė kortelė

Visgi, pristatant save kai kurių  rašymo stiliaus reikalavimų laikytis yra būtina.

Įprastai gyvenimo aprašymui peržiūrėti darbdavys skiria mažiau nei 2 minutes , o motyvaciniam laiškui perskaityt apie pusantros minutės, todėl laiškas neturi būti ilgesnis kaip 4-5 pastraipos.

Tai yra tarsi Jūsų vizitinė kortelė, kuri arba sužavės ir sudomins darbdavį, arba nuguls į stalčių tarp gausybės kitų kandidatūrų.

Motyvacinis laiškas yra dokumentas, todėl būtina tam tikra nuosekli struktūra.

Pirmiausia laiško viršuje kairėje lapo pusėje turėtų atsirasti kreipinys, kam šis laiškas skiriamas. Jeigu nežinome adresato vardo ir pavardės galime naudoti bendrines frazes, pavyzdžiui:  „Gerb. Direktoriau..“

„Kreipiuosi į Jus dėl pardavimų vadovo darbo pozicijos įmonėje …“

Taip pat  nereiktų pamiršti parašyti dėl kokio darbo kreipiatės. Pavyzdžiui: „Kreipiuosi į Jus dėl pardavimų vadovo darbo pozicijos įmonėje …“.

Keliomis pastraipomis išdėsčius turinį, laišką rekomenduojama užbaigti formaliu atsisveikinimu.

„Nereikėtų nusiminti jeigu motyvacinio laiško nepavyksta parengti iš pirmo karto.  Viskas išmokstama per praktiką. Visgi, jeigu jaučiate, kad laiškas atrodo ne taip kaip norėtųsi, visada galima kreiptis į profesionaliai tai atliekančius specialistus“, – patarė pašnekovė.

Eglė Jurevičiūtė

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>