Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Naujiena!

Pasiruošk darbo pokalbiui. Ko galima tikėtis?

darbo

Darbo pokalbis daugeliui asocijuojasi su emocine įtampa, jauduliu. Siekiant padėti išvengti nereikalingo streso, darbo  paieškos ir atrankos specialistai pažėrė kandidatams patarimų, kurie padės keliaujant  į bet kurį darbo pokalbį.

Svarbu atlikti namų darbus

„Ką išmoksi –  ant pečių nenešioti“ –  byloja senolių išmintis.  Šis posakis galioja ir ruošiantis keliauti į darbo pokalbį.

Prieš susitinkant su darbdaviu personalo atrankos specialistai pataria iš anksto pasidomėti apie darbovietę, kurioje ketinate įsidarbinti.

„Teko stebėti ne vieną darbo pokalbį taip pat padėti atrinkti kandidatus. Darbdaviai dažnai pasidomėdavo  ką kandidatas žino apie įmonės veiklą, darbo specifiką.  Esu ne kartą mačiusi kaip į darbą` būdavo priimtas patirties neturintis žmogus, kuris atėjo į pokalbį kruopščiai pasirengęs. Visgi, tokiais atvejais būtina nesikuklinti ir pabrėžti, kad nepaisant  reikiamos praktikos ar patirties stokos, esate pasirengęs mokytis ir tapti puikiu specialistu. Iniciatyvius, žingeidžius darbo ieškančius žmones darbdaviai  likę vertinti“, –  atskleidė atrankos specialistė Eglė Petraitienė.

darbo

Antro įspūdžio nebus

E.Petraitienė įsitikinusi, kad darbo pokalbyje galioja taisyklė: „ Sutinka pagal išvaizdą, o išlydi pagal protą“.

Apranga – svarbi  įvaizdžio detalė. Pašnekovė prisiminė ir keletą atvejų, kai koją kandidatams pakišo netinkamai pasirinktas įvaizdis.

E.Petraitienė pasakojo, jog prieš keletą metų vienai Klaipėdos bendrovei padėjo atrinkti kandidatą į administratorės darbo poziciją. Atranka buvo didelė, į pokalbį pakviesta 12 kandidačių.

„Pirmo turo metu susitikimui su kiekviena kandidate buvo skirta  iki 15-os minučių. Per tokį trumpą laiką  žmogaus visų teigiamų asmenybės ir profesinių savybių sužinoti neįmanoma, tad nemažai įtakos turi pirmas įspūdis. Pamenu, kad keletui kandidačių netinkamai pasirinkta apranga sutrukdė patekti į antrą turą. Itin trumpus sijonus, šortus, sportinę aprangą palikime laisvalaikiui. Pokalbiui rekomenduoju pasirinkti dalykišką  įvaizdį, kuris tikrai liks įvertintas darbdavių “,  – tikino specialistė.

Pasiruoškite „nepatogiems“  klausimams

Gali būti, kad darbo pokalbio metu nepavyks išvengti klausimų apie priežastis, pastūmėjusias palikti ankstesnes darbovietes.

Šį klausimą darbdaviai neretai meta tarsi „kabliuką“ norėdami išsiaiškinti apie kandidato lojalumą.

Į kandidatus, kurie apie buvusias darbovietes atsiliepia itin prastai ir negaili aštrios kritikos strėlių buvusiems vadovams darbdaviai linkę žvelgti itin atsargiai.

„Kartais žmonės palieka darbus dėl tikrai rimtų priežasčių. Darbo pokalbyje galima jas atskleisti, nuoširdumas visada padeda. Visgi, nereikėtų stipriai  įsijausti žeriant kritikos laviną. Darbdavys niekada nežino, kada ir pats  gali atsidurti „buvusiųjų sąraše“, –  šyptelėjo E.Petraitienė.

Nors anot atrankos specialistės nėra rašytos taisyklės, kad kandidatai gyvenimo aprašyme turi atskleisti savo šeimyninę padėtį, vaikų skaičių, tačiau labai tikėtina, kad pokalbio metu šis klausimas nuskambės.

„Moterys kartais dvejoja ar atskleisti, jog augina nepilnamečius vaikus. Visgi, mano nuomone, šios informacijos nutylėti tikrai nereikėtų. Tiesa,  bendraudama su darbdaviais kartais  pastebiu, kad kai kurie iš jų į dirbančias mamas  žvelgia atsargiau. Baiminamasi dėl dažno nedarbingumo. Visgi, džiugu, jog per pastarąjį dešimtmetį situacija ženkliai pasikeitė. Pavyzdžiui, jaunesnės kartos darbdaviai ne tik to nesibaimina, bet ir vertina kaip privalumą. Anot jų, vaikus auginančios darbuotojos neretai pasižymi didesniu atsakingumu, organizuotumu, labiau saugo darbo vietą“, – pasakojo pašnekovė.

Pristatyk save tinkamai

Turbūt kiekvienas žmogus darbo pokalbyje yra išgirdęs prašymą papasakoti apie save.

Šis, rodos, paprastas klausimas kartais priverčia išslysti žemę iš po kojų.

Anot atrankos specialistės, susijaudinę kandidatai dažnai pasimeta ir nežino kokią būtent informaciją tikisi išgirsti darbdavys.

Šio klausimo tikslas – sužinoti kokiomis asmeninėmis savybėmis ir motyvacija pasižymi kandidatas. Darbdaviams tikrai neįdomu kokius būrelius lankėte vaikystėje ar kokio žanro filmus mėgstate. Tinkamas atsakymas į šį klausimą gali Jums atverti duris į norimą pozicija.

„ Pavyzdžiui, žmonėms visada patariu papasakoti kokius mokymus, kursus lankote laisvalaikiu, kokiais pasiekimais profesinėje srityje galite pasigirti, raginu įvardyti geriausias savo asmenines savybes, kurios gali pasitarnauti darbui“, – patarė E.Petraitienė.

daebas

Eglė Jurevičiutė

EksEmigrantai

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>