Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Naujiena!

Imigracijos tendencijos Lietuvoje.  Darbo rinką užplūsta užsieniečiai?

imigracijos

Remiantis pastarųjų metų imigracijos ir emigracijos  statistika, miestų ir kaimų tuštėjimo banga pamažu slūgsta ir į tėvynę  sugrįžta vis daugiau tautiečių. Panašu, kad Lietuva pasidarė patrauklesnė ir užsieniečių akims, mat darbo ieškoti  čia plūsta žmonės iš kaimyninių šalių bei Tolimųjų Rytų.

Nori daugiau užsidirbti ir keliauti

Užsienio reikalų ministerijos ir Migracijos tarnybos duomenimis, šiuo metu užsienyje gyvena netoli 500 tūkst. lietuvių. Panašiai tiek nuolatinių gyventojų šiemet įregistruota Vilniuje – 540,9 tūkst. Gyventojų apklausos metu paprašyti įvardyti priežastis, paskatinusias išvykti iš tėvynės, žmonės dažniausiai nurodė:  sudėtingą ekonominę padėtį, norą daugiau užsidirbti, planus studijuoti užsienyje, pažinti svetimas kultūras, taip pat dalis gyventojų tapo meilės emigrantais. Dažniausiai lietuviai emigravo į Jungtinę Karalystę, Norvegiją, Vokietiją ir Airiją.

Svetimam krašte savas nebūsi?

Visgi, kai kurie tautiečiai paragavę emigranto duonos nusprendžia grįžti į gimtinę. Viena iš jų – klaipėdietė Viktorija N.  21-erių Viktorija pasakojo, jog išvyko į Angliją iškart po mokyklos baigimo. Mergina norėjo užsidirbti studijoms ir pakeliauti. „ Nespėjau atsiimti net mokyklos baigimo diplomo. Išlaikiau egzaminus, susikroviau lagaminą ir išvažiavau. Anglijoje jau dešimt metų gyvena mano sesuo, tad dėl būsto galvos sukti nereikėjo.  Jau po savaitės įsidarbinau fabrike pakuotoja. Nors darbas nebuvo lengvas, reikėjo ilgas valandas stovėti ant kojų, tačiau užsidirbti tikrai galėjai“, – prisiminė Viktorija.

Lietuviai užsienyje vertinami kaip itin darbštūs žmonės

Anot jaunos moters, lietuviai užsienyje vertinami kaip itin darbštūs žmonės. „Tame fabrike dirbo ir daugiau lietuvių. Esame vertinami, kadangi nebijome darbo, tačiau savas ten vis tiek nebūsi. Prabėgus dviem mėnesiams ėmė trūkti namų, kalbos, draugų, supratau, kad nenoriu visą gyvenimą taip arti.  Iliuzija apie didelius pinigus ir geresnį gyvenimą pasikeitė“ – savo istorija dalijosi Viktorija.

Dirbau po 12 valandų per parą

Merginos žodžiais, žolė visada atrodo žalesnė ten, kur mūsų nėra. „Dirbau po 12 valandų per parą, tačiau jeigu būtų reikėję nuomotis būstą, išlaikyti automobilį, susitaupyti studijoms pavyktų negreitai. Be to, jeigu nori pasiekti daugiau, turi mokytis, o mokslai ten taip pat nepigūs. Po pusmečio  viską gerai pasvėrusi susikroviau daiktus ir grįžau į Lietuvą“, – atviravo pašnekovė. Šiuo metų mergina studijuoja buhalterinę apskaitą kolegijoje ir bent jau kol kas emigruoti nežada. „ Žinau, kad bent jau artimiausius metus atlyginimai UK lygio tikrai nepasieks, tačiau gerai gyventi galima ir Lietuvoje. Svarbu investuoti į save, tobulėti. Jeigu čia dirbtume tiek kiek ariame užsienyje, skųstis nebūtų dėl ko“, – įsitikinusi ji.

Atvyksta ukrainiečiai ir baltarusai

Pastebima, kad per paskutinį dešimtmetį pasikeitė ir imigracijos srautai.

Ilgą laiką didžiąją imigrantų dalį (daugiau nei 80 proc. ) sudarė grįžtantys lietuviai

Ilgą laiką didžiąją imigrantų dalį (daugiau nei 80 proc. ) sudarė grįžtantys lietuviai.Visgi remiantis paskutinis duomenimis, prieš trejus metus situacija ėmė pastebimai keistis.Lietuva ir šalies darbo rinka vis labiau domina užsieniečius.Pavyzdžiui, užpernai grįžtančių lietuvių dalis sudarė 57 proc., atvykėlių iš  ES šalių dalis išliko 3 proc., o ne ES piliečių dalis sudarė 40 proc. Daugiau nei 30 proc. atvykėlių buvo ukrainiečiai ir baltarusai. Daugelis jų įsidarbina statybų ir paslaugų sektoriuje.

Eglė Jurevičiūtė

EksEmigrantai

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>