Pasidalinkite šiuo įrašu

Naujiena! / Vieno žmogaus istorija

Šeimos verslas, sugražinęs emigrantus namo

Verslininkai
„Kodėl iš tėvynės vis dar išvyksta srautai lietuvių?  Ko laukia ir delsia mūsų tautiečiai gyvendami svetur, bet tylomis vildamiesi vieną dieną sugrįžti. Galbūt motyvacijos ir sėkmės istorijų? Jeigu girdėtumėme jas nuolat, galbūt tai paskatintų imtis ryžtingų veiksmų?“, – pasakodama savo istoriją svarstė eksemigrantai.lt  herojė, Sandra.

 

Kaune įsikūrusi šeimos kavinė „Kalninėliai“, – gerai žinoma miestiečių, pamėgta daugybės pavienių žmonių ir įmonių. Sėkmingai sukurtas verslas į Lietuvą sugrąžinęs jauną šeimą po 16 metų svetur, puikus pavyzdys, kad darbas kartu duoda teigiamų rezultatų. Šiuo metu sutuoktiniai sėkmingai darbuojasi gimtinėje, kartu kuria ateities planus ir pasak jų, nebuvo nei dienos, kad tokio savo sprendimo būtų pasigailėję.

 

Metai emigracijoje

Baigę vidurinę mokyklą  jauna pora išvyko laimės ieškoti svetur. Metai praleisti emigracijoje, buvo kaip jūra atšiaurią žiemą, banguoti, šalti, svetimi. Susilaukę dviejų atžalų, šeima nedrąsiai pamąstydavo apie galimybę grįžti į tėvynę ir bandyti šeimos laimę kurti čia, Lietuvoje. „Kartais pagalvodavome, kad norėtumėm vaikus leisti į lietuvišką mokyklą, norėtumėm, kad jie dažniau matytu senelius ir panašiai. Turimas darbas, sutvarkyta buitis, vydavo tokias mintis šalin. Sunku buvo pagalvoti, kad teks išeiti iš „komforto“ zonos ir viską pradėti iš pradžių“, – atviravo Sandra. Jauna šeima sako, kad apsisprendimas grįžti nebuvo lengvas, tačiau begalinis noras įrodyti, sau, kad gali gyventi ir Lietuvoje, noras būti šalia artimųjų padėjo lemtingą tašką. „Vyro mama labai atkaklus, darbštus ir stiprus žmogus. Sužinojusi mūsų ketinimus grįžti po šitiek metų į gimtinę, neslėpsiu, nebuvo sužavėta. Tačiau ji suprato, kad būtent jos vadovaujamoje kavinėje turėdami darbo vietą galėsime palengva „kabintis“ į naują gyvenimą Lietuvoje“, –  teigė pašnekovė.

 

Darbas vardan bendro tikslo

Noras padėti klestėti šeimos kavinei, siekis tapti geriausiems, „įnešti“ naujų idėjų į seniai įkurta verslą, skatina dirbti vardan bendro tikslo. Šeimos kavinėje šiuo metu dirbanti moteris teigia, jog tai nebuvo jos svajonių darbas, tačiau atėjus padėti sutvarkyti administracinius dokumentus, čia užsibuvo. Iki tol nieko bendro neturėjusi su nuosavu verslu, tačiau didžiulę darbo patirtį klientų aptarnavimo srityje sukaupus moteris teigia, kad dabar neįsivaizduoja savęs kitur. „Bendravimas su žmonėmis visada buvo mano „arkliukas“. Niekada nebijojau „užmegzti“ kontaktą, ieškoti pažinčių, visada siekiau išlaikyti reikalingus žmones šalia. Dabar tiesiog tai perėjo į naują lygį“, – šypsosi moteris.

 

Nauji pokyčiai

Kavinė „Kalninėliai“ seniai miestiečiams žinoma vieta, tačiau nebuvimas internetinėje erdvėje, reklamos sklaida tik „iš lūpų į lūpas“ stabdė verslo tėkmę. Tai supratusi jauna šeima ėmėsi iniciatyvos „įnešti“ naujovių, stengtis išpopuliarinti verslą, o tai padaryti būnant toli nėra lengva. „Tu turi tuo gyventi“, – sutarė abu  sutuoktiniai. Kauniečiai yra puikus pavyzdys, kad sunkus darbas atneša saldžius vaisius. Šeima džiaugiasi, kad www.kalnineliai.lt  kasdien augant lankytojų srautui svetainė įgauna pagreitį. Pašnekovės manymu, negalima atsilikti greitai besikeičiančiame pasaulyje, todėl naujovės susijusios su socialiniais tinklais, reklamos sklaida, visuotinio įvaizdžio kūrimas, yra tai kuo dabar rūpinasi grįžusi emigrantė.

Kavinė-Baras Kalninėliai

Kavinė-Baras Kalninėliai

Noras gyventi geriau veda į priekį

Jei šeima visgi nebūtų turėjusi galimybės ir garantijos dirbti jau daug metų klestinčiame šeimos versle, ar būtų nusprendusi grįžti?  „Šiandien sunku pasakyti „kas būtu jeigu būtų. Jei pasakysite, kad lengva kalbėti tiems kurie turi „pradžią“, atsakysiu, kad reikia tik užsispyrimo, tikslo ir noro daug dirbti. Daug mūsų draugų grįžo pragyvenę tiek ir daugiau metų svetur. Visi jie, sėkmingai verslus kūrė nuo 0, turėdami tik begalinį norą įsitvirtinti čia Lietuvoje, ir jų vienbalsiu teigimu, nėra nei menkiausio noro viską mesti ir vėl išvykti. Būna sunkių dienų, ir mums ir visiems kitiems, tačiau noras siekti užsibrėžtų tikslų, jų įgyvendinimas, laiko mus čia“, –  sutaria sutuoktiniai.

Pabaigai pašnekovė patarė prisiminti paprastą sėkmės formulę – „Tavo raktas į sėkmę – įprasti gyvenime daryti tuos dalykus, kurių labiausiai bijai“ – (Brian Tracy). 

EksEmigrantai 

 

 

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>