Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Naujiena!

Nemokama pagalba grįžusiems – visoje Lietuvoje

Eksemigrantai

„Dideliems darbams reikia tik didelio noro“, – šią senovės išmintį puikiai iliustruoja Eksemigrantai.lt įkūrėjo Dovydo Petrošiaus pavyzdys. Šiuo metu Lietuvoje aktyviai veikia kelios dešimtys buvusiems emigrantams pagalbą teikiančių skyrių, kuriuos jaunas vyras įkūrė per rekordiškai trumpą laiką ir be valstybės paramos. Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjus aktyviems piliečiams,  pagalbos jau sulaukė tūkstančiai buvusių emigrantų.

Nemokama pagalba – ranka pasiekiama

Šiuo metu šalyje veikia 20 skyrių, kuriuose į Lietuvą grįžę tautiečiai gali sulaukti pagalbos.

Suburti žmones, kurie aktyviai ir savanoriškai dirbtų su eksemigrantais – misija įmanoma.

Eksemigrantai.lt įkūrėjui Dovydui Petrošiui tai padaryti pavyko vos per keletą dienų.

Ypač aktyviai šiuo metu buvusiems emigrantams pagalbą teikia Panevėžyje veikiantis skyrius ir jo mentorė Loreta.

exemigrantai panevezysPasak skyriaus mentorės, buvę emigrantai čia gali sulaukti visokeriopos pagalbos ir atsakymų į jiems rūpimus klausimus.

„Sulaukiu įvairių klausimų – deklaravimas, būsto įsigijimas, vietos darželiuose, švietimo sistema, laisvalaikio praleidimas ir pan. Kad grįžusiems iš užsienio būtų lengviau, esu parengusi atmintinę „Pirmieji žingsniai grįžus į Panevėžį“ – sudaryta seka, ką ir kaip daryti, sugrįžus iš užsienio“, – teigė pašnekovė.

Pasak aktyvios visuomenininkės, jau grįžusiems ir grįžti iš užsienio planuojantiems lietuviams dažnai nerimą kelia klausimas dėl vaikų integracijos į švietimo sistemą, kadangi užsienyje vaikai mokomi pagal kitą metodiką.

„Yra žinoma, kad daug šeimų norėtų grįžti į Lietuvą, tačiau baiminasi, kad jų vaikams nepavyks integruotis. Norėčiau pasidžiaugti, kad Panevėžys yra pasirengęs ir laukia iš užsienio grįžtančių mokinių. Praėjusiais metais Vytauto Žemkalnio gimnazijoje pradėjo veikti išlyginamoji mobili grupė, skirta visai lietuviškai nekalbantiems vaikams. Čia vaikai vienus metus mokomi vien lietuvių kalbos, kad jau kitais mokslo metais galėtų eiti į bendrą klasę su kitais mokiniais. Mokyklų vadovai taip pat yra puikiai susipažinę su iš užsienio grįžtančiųjų vaikų integracijos į mokyklą programa. Praėjusiais metais Panevėžio miesto vadovai buvo susitikę su iš užsienio grįžusiais mokinių tėveliais. Pastarieji pasidžiaugė, kad miesto mokytojai skiria didelį dėmesį iš užsienio grįžusių mokinių integracijai“, – atskleidė mentorė Loreta.

Veikla įgauna pagreitį

Pašnekovė tikino, kad vykdydama projektą,  ji susipažino su daug nuostabių žmonių, kurie jau buvo tam tikrą laiką išvykę į užsienį ir sugrįžę gyventi į Panevėžį.

„Vieną iš tokių žmonių norėčiau paminėti į Panevėžį iš emigracijos grįžusią, barzdaskučių salono „Alex Barber Shop“ savininkę Justiną Jelinskę. Vieną dieną su Justina diskutavome apie šaunią, visą Lietuvą jungiančią Eksemigrantų bendruomenę. Taip kilo idėja Panevėžyje sukurti grupę „Ex-emigrantai (Panevėžys)“, kuri vienytų būtent į Panevėžį grįžusius žmones. Šiuo metu grupėje  yra 194 bendraminčiai ir mūsų gretos kasdien gausėja.  Iš tiesų džiugu, kad buvome pirmieji, susikūrę „eksemigrantų“ grupę savo gimtajame mieste. Tikiuosi, kad grupė dar labiau išpopuliarės ir vis daugiau grįžusių iš užsienio ar dar galvojančių apie grįžimą į Lietuvą panevėžiečių įsilies į šios grupės veiklą“, – kalbėjo panevėžietė.

Subūrė labdaros organizaciją

Pašnekovė neslėpė entuziazmo pasakodama apie tolimesnę bendruomenės plėtrą ir planus, kurie pamažu įgauna kūną.

„Dar viena puiki inciatyva, kilusi iš vieno „Ex-emigrantai (Panevėžys) susitikimo – labdaros akcija. Nors ir praėjo šventinis laikotarpis, tačiau nusprendėme, kad gerus darbus daryti reikia visus metus. Artimiausiu metu sunkiai besiverčiančiai daugiavaikei šeimai padovanosime tai, ko jai labiausiai reikia – drabužių, maisto, patalynės, žaislų vaikučiams. Norisi gerumu dalintis visus metus“, – tikino moteris.

Pasak mentorės, tokios bendruomenės yra reikalingos šiuolaikinei Lietuvai.

„ Kai veikiama vieningai, galima nuveikti gerokai daugiau. Svarbu eiti į priekį ir nesustoti. Noras daryti – yra pagrindas. Tikiu šios grupės sėkme ir tikiuosi bei kviečiu dar daugiau panevėžiečių prisijungti prie „Ex-emigrantai (Panevėžys) bendruomenės.  O dėl paramos galiu pasakyti, kad ji visada yra reikalinga – tiek materialinė, tiek ir nematerialinė“, –  teigė mentorė.

Komentaras
Eksemigrantai.lt įkūrėjas Dovydas Petrošius Dovydas

Idėja socialiniame tinkle „Facebook“ suburti Eksemigrantų benduomenę  sulaukė didžiulio Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių palaikymo.

Nuolat augant grupės narių skaičiui, kilo mintis kaip dar labiau įprasminti buvusių emigrantų patirtį.

Norėjosi pagalbą perkelti iš virtualios erdvės į realų gyvenimą.

Mano iniciatyva buvo suburti realūs skyriai miestuose, kurių dabar yra apie 20.

Vieni skyriai aktyvesni, organizuoja susitikimus ir įgyvendina įvairias akcijas, kiti, paprastai mažesnių miestų šiek tiek pasyvesni, bet manau ateityje išdrįs.

Tai reikalinga tam, kad dažnai nedrąsiai besijausdami grįžtantys turėtų tarytum draugų kompaniją, kur atsiremti.

Tai tikrai pasiteisino, kaip rodo puikūs didžiųjų miestų skyriai. Jei trūksta patarimų, ar padrąsinimų grįžtant ar jau grįžus, maloniai kviečiame prisijunkti prie bendruomenės (Eksemigrantai „Facebook“ grupėje).

Dedame visas pastangas stengdamiesi padėti grįžusiems į Lietuvą greičiau adaptuotis.

 

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>