Pasidalinkite šiuo įrašu

Aktualu / Naujiena!

Lietuvos piliečiams  – garantuojama valstybės, nemokama teisinė pagalba

alimentų

Emigracijos duonos atsikandusius ir į  Lietuvą  grįžti norinčius tautiečius neretai kamuoja daugybė klausimų. Kartais baimė ir nežinia gali  ne tik sukelti nemažai galvos skausmo, bet ir neigiamai koreguoti ateities planus. Patyrę  „Eksemigrantai.lt“ specialistai pasirengę atsakyti į visus Jūsų klausimus.  Vienas iš jų – teisinės pagalbos skyrimas dėl vaikų išlaikymo ir alimentų mokėjimo tvarkos Lietuvoje.

Į Eksemigrantai.lt komandą kreipėsi skaitytoja, kuriai nedelsiant prireikė teisininkų konsultacijos.

„Norėčiau paprašyti padėti išsiaiškinti kokia teisinė sistema dėl nepilnamečių vaikų išlaikymo šiuo metu veikia Lietuvoje. Vaikų tėvas šiuo metu legaliai dirba Jungtinėje Karalystėje. Subyrėjus santuokai su vaikais grįžome gyventi į Lietuvą. Čia negyvenau daug metų, nežinau kokios teisinės pagalbos prisiteisiant alimentus galiu tikėtis, kokia proceso eiga“, – klausė sunerimusi buvusi emigrantė. Advokatų kontoros “Triniti“ advokato padejėja Kamila Ratkevič tikino  panašių klausimų iš emigravusių tautiečių sulaukianti dažnai. Anot teisininkės, kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę žinoti, kad gali pretenduoti į  nemokamas teisines konsultacijas Lietuvoje. „Panašiose situacijose atsidūrę tautiečiai gali pretenduoti į nemokamą teisinę pagalbą, kuri skirstoma į dvi grupes – pirminę nemokamą teisinę pagalbą ir antrinę. Pirminę nemokamą teisinę pagalbą gali gauti bet kuris Lietuvos Respublikos pilietis. Tai dažniausiai būna konsultacija el. paštu, Skype pokalbio metu arba gyvai – atvykus į susitikimą su teisininku. Šie būdai yra aprašyti:čia. Labiausiai rekomenduoju tiesiog pasiskambinti telefonu ir susitarti dėl susitikimo gyvai, o susitikimo metu gausite visą reikiamą informaciją ir galimus situacijos sprendimo būdus“, – tikino K.Ratkevič. Pasak teisininkės, kreipimosi dėl teisinės konsultacijos tvarka – nesudėtinga, tad nereiktų baimintis ilgo ir sudėtingo proceso.

Žingsniai kuriuos reikia atlikti

K.Ratkevič teigimu, sulaukus konsultacijos, kai situacija jau tampa aiškesnė,  galima prašyti ir antrinės nemokamos teisinės pagalbos. „Tai pagalba, kurios metu yra jau atliekami tam tikri veiksmai, susiję su situacijos sprendimu. Juos taip pat finansuoja valstybė. Tiesa, čia gali reikėti įdėti šiek tiek pastangų, nes yra pildomos specialios prašymų formos, dėl antrinės pagalbos suteikimo. Pavyzdžius galite rasti čia“, – informavo teisininkė.Tokią pagalbą gali gauti asmenys, kurių turtas ir metinės pajamos neviršija įstatymu numatytos sumos, kuri nustatoma kiekvienu atveju, atsižvelgiant į šeimos finansinę padėtį, nepilnamečių vaikų skaičių.

Planuojate grįžti gyventi į Lietuvą ir susidūrėte su problemomis, trūksta informacijos? Kreipkitės nurodytais kontaktais:

Berndra informacija: info@exemigrantai.lt

Teisinė pagalba: kamila.ratkevic@triniti.lt

Redakcija egle.jureviciute@gmail.com

Esame tam , kad Jums padėtume.

Eksemigrantai.lt  komanda

Pasidalinkite šiuo įrašu

Palikite atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas.Reikalingi laukeliai yra pažymėti *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>