JK vairuotojo pažymėjimo keitimas. Ar kažkas pasikeitė po BREXIT?

Vairuotojo pažymėjimas

„BREXITAS“

Su naujaisiais metais pagaliau atkeliavo ir taip ilgai trukęs „BREXITAS“. Džiaugtis ar liūdėti kol kas nežino niekas, nors britai jau suka galvas kaip įgyti Šen geno privilegijas. Neabejotinai, išstojimas įnešė lengvą sąmyšį ir mūsų tautiečiams kurie buvo susidūrę su Jungtine Karalyste. „Kas bus su mano darbo stažu“, „kaip toliau vystysiu savo verslą“, „kaip dabar susitvarkyti dokumentus“? Tokie ir panašūs klausimai mirga socialinių tinklų forumuose, na o vienas aktualiausiu – ar vis dar galima pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką kaip ir ankščiau. Šiame straipsnyje pasidalinsiu asmenine patirtimi besikeičiant vairuotojo pažymėjimą iš angliško į lietuvišką.

Apie viską nuo pradžių. Vairuotojo teisę įgijau Anglijoje, prieš maždaug 9 metus, Lietuvoje jau 7 metai, kadangi dažnai keliaudavau už Lietuvos ribų, pažymėjimo keisti nebuvo prasmės, tačiau įvykus „brexitui“ nusprendžiau nebelaukti.

Sveikatos pažyma

Visų pirma ką jums reikės padaryti tai gauti sveikatos pažymą pas šeimos gydytoją. Galvojau, kad karantino sąlygomis šis žingsnis bus tikras iššūkis, tačiau klydau. Paskambinus į polikliniką mane užregistravo telefoniniam pokalbiui, kuris vyko jau sekančią dieną. Paskambinus šeimos gydytoja paklausinėjo apie mano sveikatą, ar nesiskundžiu regėjimu, ar neturiu kokių kitų sveikatos sutrikimų kurie keltų grėsmę kokybiškam vairavimui. Jausdamasis sveikas, sveikatos egzaminą išlaikiau nesunkiai. Kitas žingsnis keliauti į polikliniką pasirašyti vairuotojo sveikatos atitikimo deklaracija, tai toks dokumentas kuriame dar kartą atsakote į klausimus susijusius su sveikata, tarytum sąžiningumo deklaracija. Susimokate į kasą 13 eurų ir pažyma jūsų, visa ši procedūra užtruko apie 1 valandą.

Vairuotojo pažymėjimo keitimas

Žinodami kada bendrausite su šeimos gydytoju, iš anksto internetu užsiregistruokite į Regitrą, priklausomai kokiame mieste keisite pažymėjimą, laukimo laikas gali užtrukti apie 1 dieną. Regitroje sveikatos pažymėjimo pristatyti nereikia, pažyma matoma sistemoje. Į Regitrą vykite susišukavę ir padoriai atrodantys, vietoje bus daroma jūsų foto kuri puikuosis ant pažymėjimo ateinančius 10 metų. Su savimi turėkite savo anglišką vairuotojo pažymėjimą, čia jis ir pasiliks keitimo dieną. Sutikslinam duomenis, pasidarom 3 skirtingas nuotraukas š kurių išsirinksite patikusią labiausiai, dar keli klausimai, mokėjimo būdas ir jūs laisvas. Šis etapas jums kainuos dar apie 14 eurų, jei pažymėjimo lauksite iki 10 darbo dienų, gali būti ir brangiau priklausomai kiek skubiai jums reikalingas fizinis pažymėjimas (duomenys kaip vairuojančio asmens sistemoje bus), kainas ir terminus galite pažiūrėti Regitra puslapyje. Ponas Regitroje minėjo, kad paprastai išdavimas užtrunka trumpiau, eigą galima sekti jų puslapyje.

Procesas pakankamai greitas ir nebrangus, gyvendamas Palangoje viską susitvarkiau per maždaug pusdienį nes teko važiuoti į Klaipėdos Regitrą skyrių. Paklausus ar taip paprasta ir bus visą laiką, ponas tik paskėsčiojo pečiais: „niekas nežino kaip čia bus“. Tad jei dar nepasikeitėte savo vairuotojo pažymėjimo, siūlyčiau tai padaryti, dėl šventos ramybės kaip sako. Linkiu visiems vairuoti saugiai

Dovydas Petrošius

Daugiau exemigrantai.lt