Kelionės į ir iš Lietuvos karantino metu

Girl at the airport

Pratęsus karantiną iki balandžio 30d ir atnaujinus kai kuriuos apribojimus, keliaujantiems ypač aktual informacija apie keliones. URM atsako į dažniausiai užduodam klausimus:

Kaip Lietuvos piliečiams parvykti į Lietuvą?

Grįžtant ar atvykstant į Lietuvą oro, jūrų ar sausumos transportu privaloma užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradedant kelionę bet kuriuo transportu, asmuo turi užpildyti anketą ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

  • Nuo kovo 10 d. visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo. Vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, rezultatą.
  • Vykstantiems asmeniniu transportu, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, rezultatą, arba per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.

Neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato nereikia pateikti:

  • asmenims iki 16 metų,
  • asmenims, persirgusiems COVID-19 (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą),
  • pasiskiepijusiems asmenims (kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą).
  • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
  • oficialių delegacijų nariams;
  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims.

Atvykstantiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 nustatymo tyrimą.Keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, privalo pateikti tai įrodančius dokumentus atvykstant į Lietuvą arba, jeigu nėra galimybės pateikti dokumentų iškart, galima siųsti el. paštu [email protected]. Iki išimties taikymo patvirtinimo asmuo privalo izoliuotis.

Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą, galioja Lietuvoje paskelbto karantino apribojimai. Daugiau informacijos: Koronastop.lt

Aktualią Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją keliaujantiems rasite čia

Informaciją apie skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia. Informaciją apie skrydžius į/iš Kauno oro uosto rasite čia. Informaciją apie skrydžius į/iš Palangos oro uosto rasite čia.

Informaciją apie valstybinės sienos kirtimą automobiliu rasite čia.
Informaciją apie keltus rasite čia.

Visą kitą reikalingą informaciją apie keliones rasite URM puslapyje

exemigrantai.lt